Delikaatne

  • Kuidas leevendada kuseteede vaevuseid?

    Keskmiselt urineerib inimene 6-8 korda ööpäevas, mehed sealjuures veidi harvem kui naised. Urineerimise sagedus sõltub mitmetest teguritest – näiteks vanusest, põie suurusest ja joodud vedeliku hulgast. Meil kõigil on oma organismile ja harjumustele vastav urineerimissagedus, kuid vahel võib juhtuda, et see saab mingil põhjusel ootamatult häiritud. 

    Loe edasi...

  • Lahendus probleemile, mille all kannatab enamik naisi

    Menstruatsioonieelsed meeleolumuutused on sedavõrd levinud, et neid peetakse naiselikkusega paratamatult kaasas käivaks vaevuseks. Olgugi et valdavalt peetakse naisi tujukaks, on tegemist lihtsalt loomulike tsükliliste muutuste mõningate kõrvalekalletega, mida saab edukalt leevendada.

    Loe edasi...

  • Ütle „ei“ igasugusele tubakatootele!

    Kes meist ei tunneks mõnda suitsetajat? Siiski järeldub Eesti täiskasvanud rahvastiku tervisekäitumise uuringust, et tavasigareti tarbimine on viimastel aastatel langustrendis. Tänaseks peamiseks tavasigareti tarvitajaks on 50ndates aastates mees.


    Autor: Uljana Jazõkov
    Apotheka proviisor

    Loe edasi...

  • Heast kätehügieenist obsessiiv-kompulsiivse häireni

    Pesed käsi iga natukese aja tagant? Kannad pidevalt kindaid ja väldid iga hinna eest üldkasutatavaid ukselinke ja trepikäsipuusid?

    Loe edasi...

  • Salakaval rotaviirus

    Kõhutervist puudutavad mured on ühed ebameeldivamad ning kurnavamad. Eriti ohtlikud on need aga väikelastele, eakatele ja nõrgenenud immuunsusega täiskasvanutele. Kõhuviiruste ehk viirusliku gastroenteriidi esinemissagedus suureneb just talviti ja kevaditi. 


    Autor: Izabelle Adamson, Apotheka proviisor

    Loe edasi...

  • ATH – moehaigus või elumuutev diagnoos

    Viimasel ajal sageli teemaks olnud aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) on närvisüsteemi arenguhäire, mis algab lapseeas ning kandub enam kui poolel juhtudest üle ka täiskasvanuikka. Kui palju see elu mõjutab?

    Loe edasi...

  • 5 nippi kõhutervise toetamiseks ja IBS-i sümptomite leevendamiseks

    Soole ärritussündroom (IBS) on keeruline ja kurnav seedetrakti seisund, mis mõjutab paljusid inimesi üle kogu maailma. Üha rohkem tõendeid viitab sellele, et soolestiku mikrobiootal on oluline roll soole ärritussündroomi tekkes (1). Kui mikrobioota on tasakaalust väljas, võivad avalduda

    Loe edasi...

  • Sellest, mis mütsi all peidus…

    Nahk, sealhulgas ka peanahk, peegeldab meie tervist. Kõik me unistame tervetest ja tugevatest juustest, kuid peanahale pöörame enamasti palju vähem tähelepanu. Terved juuksed saavad alguse aga tervest peanahast ning naha kui terviku eest hoolitsedes anname ühtlasi panuse ka säravate ja tugevate juuste kasvuks. Kui kuiva ja tundliku näonaha korral on abiks tuhande

    Loe edasi...

  • Nakkuslik mollusk — naljaka kõlaga tüütu nahahaigus

    Räägime dr Imre Rammuliga nakkuslikust molluskist —tekkepõhjustest, sümptomitest ja diagnoosimisest ning muidugi ka sellest kõige olulisemast — ravist ja ennetamisest.

    Loe edasi...

  • Naudi sügisilma masenduse ja stressita! 15 nõuannet stressist vabanemiseks

    Tänapäeva elukeskkond on stressirohke: kõigil on pidevalt kiire, palju kohustusi, mistõttu ei jõuta piisavalt lõõgastuda ja puhata ning pingeid maandada. Stressitaset tõstab sügisperioodil kindlasti ka meie kliimavöötmest tulenev eripära – tasapisi hakkab minema järjest pimedamaks ja päikese poolt saadav ernergia väheneb. Õnneks saame me suures osas ise reguleerida, kui

    Loe edasi...

  • Appi, kuidas täidest lahti saada?

    Appi, kas tõesti täid!? Neid tillukesi 2-4 mm pikkuseid parasiite on silmaga raske tabada, kuid vaatamata sellele mõjuvad need läbi aegade ikka ja alati sama ehmatavalt. Huvitav on see, et vanasti peeti mõnel pool täisid rikkuse ja jõukuse tunnuseks ning muuseumidest võib leida täikamme, mis pärinevad juba I sajandist eKr. Kui minevikus aeti täitõve korral juukse

    Loe edasi...

  • Tupekuivus pole tabuteema

    Tupekuivus on teema, millest räägitakse vähe, ometi puudutab see palju erinevas vanuses naisi. Tupekuivus on seisund, kus kudede niiskus väheneb, põhjustades ebamugavustunnet ja isegi valu. See probleem võib esineda igas vanuses naistel, kuid kõige sagedamini esineb menopausi perioodil ja pärast seda. Tupe loomulik niiskus on oluline selleks, et säilitada tupe el

    Loe edasi...

  • Pigmendilaigud häirivad? Kõik nende ennetamisest ja ravist. Apotheka proviisor annab nõu!

    Pigmendilaikude puhul on tegemist üsna levinud hüperpigmentatsiooni vormiga. Pigmendilaikudeks nimetatakse väikesi värvi muutnud piirkondi nahal, mis on helepruunid kuni mustad, ning esinevad enamasti näol, kätel ja teistel kehaosadel, mis rohkem päikesega kokku puutuvad. Peamiseks põhjustajaks on päike, kuid oluline roll on ka pärilikkusel ja hormonaalsetel muut

    Loe edasi...

  • Kõrvetised ja maovalu - refluksi sümptomid, mida on võimalik leevendada

    Kõrvetised tekivad söögitorus, mis ühendab suud ja magu, siis kui mao ja söögitoru vahel asuv klapp ei tööta korralikult. Tavaliselt aitab see klapp hoida maomahla maos, kuid kõrvetiste korral avaneb see liiga sageli või ei sulgu piisavalt, ning maomahl satub söögitorru põhjustades põletus- ja ebamugavustunnet.

    Loe edasi...

  • Kõik aknest: miks tekib akne ja milline on parim akne ravim?

    Punnid, vinnid, vistrikud – kuidas iganes me neid ka ei nimetaks – neid on alati raske varjata. Akne on nahahaigus, mis torkab kohe silma ning see muudab haiguse poolt puudutatute elu märksa keerulisemaks.  Apotheka apteeker Karina Udaltsova seletab, millised on akne ravi võimalused.

    Loe edasi...