Seekordne Naerata! üllatab lausa kahe kaanestaariga – Märten Metsaviir ja Maarja Johanna Mägi. Keskaegses krimitriloogia apteeker Melchiori peategelased on veendunud, et ei ütle kunagi ühestki rollist ära selle suuruse pärast. Nad usaldavad elu pakutud võimalusi ja nendest võimalustest saabki lähemalt lugeda juba Naeratast! pikemalt.
Tervise rubriigis analüüsib Kuressaare haigla juhatuse liige ja ravijuht doktor Edward Laane, miks koroonaviirus meid endiselt kimbutab ning osa inimeste tervisele tugevama pitseri jätab kui teistele. Lisaks annab meie apteeker Anu Hoop nõu, kuidas vabaneda vinduvas köhast. Tervise rubriigis keskendutakse veel lähemalt ka meie jalgade heaolulise. Üleilmsete uuringute järgi on vaid vähem kui 10 protsendil inimestest normaalne ehk neutraalne jalavõlv, mis ei vaja keharaskuse kandmisel jalalabadele mingit toetust. Kas ja millist tuge vajavad sinu jalad saad juba lähemalt teada ajakirjast.
Tänavu 25. augustil tähistas Tartu Raekoja apteek oma 100. sünnipäeva. Seega pühendasime tähelepanu sellele, et rääkida lähemalt, milline on olnud apteegi eluolu läbi sajandi.
Lemmikute rubriigis võeti seekord luubi alla lemmikute päritolu teema. „Kust on loomake pärit?“ – selle küsimuse peaks esitama igaüks, kes kavatseb omale koju võtta kutsika või kassipoja. Isegi siis, kui tõupaberid ei ole uuele omanikule olulised. Vabrikust looma soetamisega võtab inimene tohutu riski.
Terved küüned on tugevad ja elastsed, pealt heleroosad, läikivad ja siledad. Miks ühel hetkel aga küüne tervis võib alt vedada ning seisame silmitsi rabeduse või kihistumise, laigukeste või mõne muu murega? Millest need märgid meie küüntel kõnelevad räägib küünetehnik-koolitaja Eili Kukumägi ilurubriigis.
Lisaks küüntele pööratakse tähelepanu ka juustele, kui suvepuhkuse ajal kippus juuksehooldus merevees ja päikese all hullates soiku jääma, võivad kiharad olla sügise saabudes muutunud kuivaks ja elutuks. Uuest sügisenumbrist leiab näpunäiteid, kuidas närbunud kiharad taas värskusest õhkama panna.
Retseptide rubriigist leiab parimaid palasid köögiviljade talveks tallele panemiseks. Krõmpsuv köögivili maitseb tervisele kõige kasulikumalt oma parimas värskuses, aga kui saak rikkalik, saab seda töödelduna pikemalt ja mitmekesisemalt nautida. Purki pandud supipõhja või segasalatiga võib ka argipäeval õige kiiresti ja mugavalt perele eine valmistada.
Sügisnumbrist leiab veel mitmeid põnevaid ja kasulikke lugusid, millele kindlasti veidi aega ja tähelepanu tasub pühendada.
Sirvi Naerata! ajakirja sügisnumbrit või ava ajakiri sirvimiseks eraldi vahelehel.