Keskmiselt urineerib inimene 6-8 korda ööpäevas, mehed sealjuures veidi harvem kui naised. Urineerimise sagedus sõltub mitmetest teguritest – näiteks vanusest, põie suurusest ja joodud vedeliku hulgast. Meil kõigil on oma organismile ja harjumustele vastav urineerimissagedus, kuid vahel võib juhtuda, et see saab mingil põhjusel ootamatult häiritud.
Mida teha põiepõletiku vastu?
Põiepõletik tabab enamasti nagu välk selgest taevast. Äratuntavateks märkideks on valu, põletustunne või pakitsus ning vajadus sagedaseks urineerimiseks, kusjuures uriini kogus on ebatavaliselt väike.
Sageli arvatakse, et põiepõletikku põhjustab peamiselt ebapiisav hügieen. Tegelikkuses on aga nii, et haigestuvad ka need, kes oma intiimpiirkonda keskmisest rohkemgi pesevad. Vahel ongi tegu just nimelt intiimpiirkonna ülemäärase pesemisega või menopausiaegsete hormonaalsete muutustega. Ka külmetamine mängib olulist rolli – talvel ebapiisav riietus, suvel külm merevesi, tuul ja tõepoolest, ka külma kivi peal istumine. Lisaks võib põiepõletiku esile kutsuda ka mõni suguhaigus või bakter. Ka sage suguelu võib olla põhjustada mikrotraumasid kusiti suudmes. Sel põhjusel on põiepõletikega hädas oleval inimesel ja tema seksuaalpartneril soovitatav kindlasti enne ja peale vahekorda pesemas käia, kasutada kondoomi ning mikrotraumade vältimiseks ka libestit. Peale vahekorda on soovituslik käia pissil, et uriin uhuks ära võimalikud põletikku esile kutsuvad bakterid.
Kui põiepõletiku sümptomid ilmnevad, siis tuleks kõigepealt pöörduda perearsti poole, et teha uriinianalüüs – saab välja selgitada, kas tegemist on bakteriaalse infektsiooniga. Ägedat kuseteede infektsiooni ravitakse tavaliselt antibiootikumidega ning kui põiepõletik on korduv, tuleks läbi teha korralik pikk ravikuur, mille määrab arst.
Kuidas põiepõletiku vaevusi veel leevendada saaks?
Kergem põiepõletik paraneb enamasti paari päevaga. Kiirele paranemisele aitab kaasa voodirežiim, soe keskkond ja rohke vedeliku tarbimine. Kindlasti ei tasuks juua alkoholi ja kohvi ega süüa vürtsikaid toite. Üheks kõige olulisemaks abimeetmeks on rohke vee joomine, mis aitab organismi puhastada. Kasuks tulevad ravimteed, nagu kaselehe- või -pungatee, pohla- ja leesikatee. Meeles tasuks pidada, et näiteks leesikatee on suurtes kogustes maksatoksiline ega sobi seetõttu pidevaks tarvitamiseks. Teesegude seast leiab eraldi ka põietee, mis koosneb mitmest erinevast põiepõletikku leevendavast ravimtaimest, mis aitavad suurendada uriini eritumist ja vähendada kuseteede põletikulisi vaevusi. Üheks suurepäraseks looduslikuks abivahendiks põiepõletiku ajal on aga jõhvikas.
Jõhvikas on tuntud põievaevuste leevendaja
Seda, et jõhvikat põiepõletiku vastu ning muude kuseteede vaevuste leevendamiseks kasutatakse, teavad paljud. Kuid mitte igaüks ei tea, millisel põhjusel jõhvikas täpsemalt sellist mõju omab. Vastus on üsna lihtne – jõhvikas sisalduvad komponendid takistavad bakterite kinnitumist kuseteede seintele ja nende paljunemist. Selleks, et toime oleks märkimisväärne, tuleks tarbida väga suurtes kogustes jõhvikaid. Siinkohal on heaks lahenduseks jõhvikapreparaadid muudavad põie keskkonna happelisemaks ning see takistab haigustekitajatel limaskestadele kinnitumist.
Uus KarpaLact Strong
Mõningatesse jõhvikapreparaatidesse on lisatud ka teisi põie tervisele kasulikke toimeaineid. Üheks selliseks tooteks on KarpaLact Strong kapslid, mis sisaldavad lisaks jõhvikatele ka piimhappebaktereid ning vitamiini C ja vitamiini B2. Piimhappebakterid aitavad täiendada organismis soolestikubakterite mikrofloorat. Kasulike piimhappebakterite olemasolu arvelt väheneb halbade bakterite ja pärmseente kasvuruum. Vitamiin C toetab immuunsüsteemi ja vitamiin B2 aitab toetada limaskestade tervist.
Uuendatud KarpaLact Strong kapslite päevane annus sisaldab 280 mg jõhvikaekstrakti, millest proantotsüanidiine on 84 mg. Uus jõhvikaekstrakt on tugeva toimega ja seda ei pea tarvitama suurtes kogustes, tänu millele mahub uus koostis väiksemasse kapslisse.
Uuendatud koostises on ka uued kliiniliselt uuritud HOWARU® Feminine Health piimhappebakterite tüved, mida on kahes kapslis kokku 10 miljardit CFU*. Uuendatud tootes on seega kuni 10 korda rohkem piimhappebaktereid.
Täiesti uute koostisosadena on KarpaLact Strong kapslitesse lisatud vitamiin C, mis toetab immuunsüsteemi ja vitamiin B2, mis toetab limaskestade tervist. Lisaks on kapsli kest nüüdsest taimne, seega toode on sobilik ka veganitele.
* kolooniaid moodustav ühik
- Uus koostisosa: vitamiin C immuunsüsteemi toetamiseks
- Uus koostisosa: vitamiin B2 limaskestade tervise toetamiseks
- Uued kliiniliselt uuritud piimhappebakterite tüved: HOWARU® Feminine Health (Lactobacillus acidophilus La-14®, Lactobacillus rhamnosus HN001™)
- Uus jõhvikaekstrakt
- Taimne kapslikoor – sobilik veganitele!
- Väiksem kapsli suurus
Mis vanusest alates võib KarpaLact Strong kapsleid kasutada?
KarpaLact Strong kapslid sobivad kasutamiseks lastele alates 8. eluaastast ja täiskasvanutele. Päevane annus on 1–2 kapslit, ajutiseks või vajadusel ka pikaajaliseks regulaarseks kasutamiseks. KarpaLact Strong kapsleid võib kasutada antibiootikumiravi ajal.
Kas rasedad ja imetavad emad võivad neid tooteid kasutada?
Jah. Paljud naised kannatavad kuseteede vaevuste all just raseduse ajal. Sel ajal on eriti oluline proovida probleeme ennetada või nendega looduslikumal viisil toime tulla. Kuid iga ägedat kuseteede infektsiooni tuleb kindlasti ravida arsti poolt määratud ravimitega.