Eesti suurima terviseajakirja Naerata! seekordseks kaanestaariks on alati särav Kadri Voorand. Armastus, hea läbisaamine iseendaga ja kontakt loodusega – need ilmasambad kannavad muusik Kadri Vooranda elus edasi. Laulja elus on käes intensiivne ning põnev aeg. Muusika ja loomeprotsess on elus ja mõtetes praegu aukohal, sest Kadri loomuses on kõigele, mida ta teeb, pühenduda kogu hingega: olgu see muusika, koduga seotud tegevused, sõbrad või mistahes muu eluvaldkond – see haarab ta täienisti endasse. Ajakirjast leiab ka Kadri lemmik tervisenipi.
- Kolumnist Eie Uus esitab olulised küsimused, kas kõik läheb aina hullemaks või on hoopis väga paljud asjad teel ülesmäge? Enam ei räägita üksnes eluea pikendamisest, vaid tervena elatud ea pikendamisest. Eia soovitab tähelepanu alla võtma suhtlemise – leidma hobisid, looma kogukondi. Pikaealisi ja hea tervise juures inimesi kogu maailmas liidab asjaolu, et nad on ühenduses teiste inimestega.
- Teadlaste viimase paari kümnendi tähelepanu keskmes on üha enam olnud mikrobioom – selle uurimine aitab paremini mõista, kuidas mikroorganismid inimese tervist mõjutavad. Tervise rubriigis kõneleb Tartu Ülikooli genoomika instituudi professor ja mikrobioomi uurimisgrupi juht Elin Org, kes teeb ülevaate sellest, mis on mikrobioom, kuidas see kujuneb ja elu jooksul muutub ning millist rolli tervises mängib.
- Viirushaigused kimbutavad meid eriti sügis- ja talvekuudel. Haigestudes on keha kurnatud ja vajab taastumiseks õiget hoolt. Mida peaks sööma ja mida vältima, et paranemine oleks kiirem? Kasulikke soovitusi jagab toitumisnõustaja Kerstin Joandi. Apotheka farmatseut Laura-Kristiina Valdson jagab nõuandeid, milliseid vitamiine ja kuidas sügisesel viiruste hooajal võtta.
- Tervisehädad ei hõika sageli ette: „Halloo, me hakkame nüüd tulema!“ Mõnel neist on komme hiilida, teisel ilmuda äkki ja ehmatava agressiivsusega. Oluline on aru saada, kas tuleks kiiresti alustada raviga või piisab ennetavast tegevusest. Ajakirjast leiab põhjalikku ülevaate, et kust saada õiget nõu ja abi – apteek, perearst, EMO või 112?
- Retseptiravimeid ostes oled küllap märganud, et tihti tuleb tabletikarbi eest välja käia vaid mõni euro, samas maksavad käsimüügist ostetavad nohurohud ja valuvaigistid, rääkimata vitamiinidest, tublisti rohkem. Naeratast! leiad vastused miks retseptiravimid on nii odavad?
- Ilurubriigis on fookus seatud naha hoolitsemisele. Akne, psoriaas, atoopiline dermatiit, rosaatsea, ekseemid, ülitundlikkus. Leidub terve rida (naha)haigusi ja seisundeid, mispuhul tuleks oma hügieeni- ja ilutoodetes teatud toimeaineid vältida, et olukord hullemaks ei läheks. Samuti tasub teada eri toodetes sisalduvaid aktiivaineid, mis omavahel kokku ei sobi ja võivad hoopis nahaärritust põhjustada. Artikli juures jagab häid näpunäiteid ka Kambja apteegi proviisor Jana Esko. Unustada ei tohi nagu kogu tervis, sõltub ka naha hea seisund toitumisest.
Sügisesest Naerata! ajakirjast leiab veel mitmeid põnevaid teemapüstitusi. Näiteks kuidas oma lemmikuid vihma ja tuule eest kaitsta, kuidas arvuti kasutamist piirata ja mida kujutavad endast kontorikükid? Seega haara endale uus Naerata! ning ammuta kasulikke nippe tervisemaailmast või sirvi seda siinsamas (soovi korral ava ajakiri eraldi vahelehel)