Bioderma Atoderm: nahahooldus atoopilise dermatiidiga

01.01.2024

Bioderma Atoderm: nahahooldus atoopilise dermatiidiga

Atoopiline dermatiit on krooniline nahahaigus, mida iseloomustab intensiivne nahakuivus, punetus, ärritus ja pidev sügelustunne. Seda ebamugavustunnet põhjustavat nahahaigust põeb üle kogu maailma umbes 10–20% lastest ja 2–5% täiskasvanutest. Kuigi diagnoos võib kõlada heidutavalt, leidub tänapäeval õnneks häid ja efektiivseid nahahooldusvahendeid, mille abil saab tõhusalt ebamugavaid sümptomeid leevendada.


Erinevad vallandajad


Atoopilise dermatiidi puhul tuleb arvestada paljude erinevate pisiasjadega, kuna lööbe ägenemisele võivad hoogu anda väga erinevad tegurid. Tihti vallandab lööbe mingi ärritav tegur – õhukuivus, külm ilm, liigne palavus, higistamine või liiga pikk kokkupuude veega. Samuti võivad erinevad materjalid ja toiduained, sealhulgas allergeenid, naha seisukorda halvendada.

Kõige sagedamini puudutab atoopilise dermatiidi diagnoos lapsi, sealhulgas beebisid, kellel võib see avalduda juba esimestel elukuudel. Kui ebamugavustunnet tekitava nahareaktsiooni tõttu on beebi uni häiritud, toob see enamasti endaga kaasa lisapinged kogu perekonnale ning põhjustab ka teiste pereliikmete magamatust. Lisaks võib ebamugavustunne viia ka lapse rahutuseni ja söögiisuprobleemideni.

Kõike seda arvesse võttes ongi äärmiselt oluline atoopilist dermatiiti parimal võimalikul moel ohjata. Kuna kliima- ja keskkonnafaktoreid pole meil enamasti võimalik mõjutada, on üheks olulisemaks atoopilise dermatiidi vastaseks relvaks õige nahahooldus.


Võti peitub õiges nahahoolduses


Kuna tegemist on kroonilise haigusega, tuleb naha eest regulaarselt hoolt kanda, et sügelust ja naha punetust pidevalt juba eos leevendada. Ühtlasi aitab õige nahahooldus tõhusalt taastada nii naha kaitsebarjääri kui ka niiskustasakaalu.

Atoopilisest dermatiidist kahjustatud nahk talub hästi vaid õrnasid pesuvahendeid, mis ei sisalda seepi, on lõhnatud ja antibakteriaalse toimega ning kaitsevad nahka seeläbi sekundaarsete nakkuste eest. Selliste omadustega pesuvahend on näiteks Bioderma Atoderm dušiõli, mis toidab nahka intensiivselt tänu 33% ulatuses sisalduvatele lipiide taastavatele ja niisutavatele toimeainetele. Ehkki atoopilist nahka võib pesta iga päev, tuleb pesemisel jälgida, et vee temperatuur jääks umbes 27-30 kraadi vahemikku ning pesu ei kestaks kauem kui maksimaalselt 10 minutit – vastasel juhul võib see viia haigusseisundi ägenemiseni.

Kindlasti võiks pesukäsn olla võimalikult pehme ja õrn. Pärast pesemist on oluline pehme rätikuga nahka kuivatada, tehes seda õrnalt tupsutades mitte hõõrudes. Vältida tuleks karedate ja tehislikest materjalidest valmistatud rätikute kasutamist.


Kreemita kohe peale pesemist


Esimese kolme minuti jooksul pärast pesemist on ülimalt oluline kanda nahale baaskreemi. Bioderma Atoderm kreem rahustab sügelevat nahka ning piirab kindlate naha kuivust süvendavate bakterite nahapinnale kinnitumist – just sel põhjusel tulekski nahka peale pesemist kreemitada esimesel võimalusel.

Väga oluline on kanda kreemi nahale regulaarselt, mistõttu võiks sellest mõelda kui hambapesust. Baaskreemi tuleks kasutada kaks korda päevas ja kindlasti üle kogu keha, mitte ainult põletikust kahjustatud nahapindadel.


Kiire leevendus sügeluse vastu


Atoopilise dermatiidi üheks ebameeldivaimaks sümptomiks on pidev sügelustunne. Õnneks leidub tõhusaid vahendeid ka selle leevendamiseks. Bioderma Atoderm SOS sprei on mõeldud nii ajutise kui ka püsiva sügeluse leevendamiseks ning see sobib hästi nii imikutele, lastele kui ka täiskasvanutele. SOS spreid võib kasutada nii sageli, kui selleks vajadust tuntakse.

Ehkki atoopilise dermatiidi sümptomid valmistavad palju ebamugavust, aitavad korralik nahahügieen, järjepidevus ning õiged hooldusvõtted sümptomeid leevendada. Kõik see on vajalik, et tunda rõõmu tervest ja ilusast nahast ning elada tavapärast igapäevaelu, ilma et nahamured seda takistaks.


Loe lisaks: 

Uudised:

  • Apteeker, perearst, EMO või 112? Kuidas teha õige valik tervisemure korral?

    Apteeker, perearst, EMO või 112? Kuidas teha õige valik tervisemure korral?

    Loe lähemalt

  • Mitmekesine mikrobioom – kas tervema elu võti?

    Mitmekesine mikrobioom – kas tervema elu võti?

    Loe lähemalt

  • Apotheka.ee võitis neljandat korda kõige kasutajasõbralikuma e-poe tiitli Eestis tervise ja ilu valdkonnas!

    Apotheka.ee võitis neljandat korda kõige kasutajasõbralikuma e-poe tiitli Eestis tervise ja ilu valdkonnas!

    Loe lähemalt

  • Kuidas ennast aidata, kui stress ja unehäired kimbutavad?

    Kuidas ennast aidata, kui stress ja unehäired kimbutavad?

    Loe lähemalt

  • Kuidas leevendada PMS-i ehk premenstruaalset sündroomi?

    Kuidas leevendada PMS-i ehk premenstruaalset sündroomi?

    Loe lähemalt

Kõik postitused