Ole külmetusest kiirem! Astu pelargoonijuure abil külmetusele vastu.

01.04.2025

Tunned esimesi külmetuse sümptomeid – nohu, köha, kurguvalu – ja tekib allaandmise tunne? Jälle haige! Tegelikult ei tasuks esimeste külmetuse sümptomite peale veel võitlusest loobuda – on mitmeid lahendusi, kuidas külmetusele ära teha, enne kui see päriselt tõsiseks haiguseks kujuneb. Kuna järjest rohkem hindavad inimesed looduslikke vahendeid, vaatame, mida tarvitada, et külmetushaigus looduslikul teel juba eos summutada või tärkavaid sümptomeid leevendada.


Mis on külmetushaigus? 

Tavaline külmetushaigus ei teki külmetamisest, vaid tegemist on ülemiste hingamisteede viirusliku nakkusega. Muidugi tasub meeles pidada, et külma saades inimese immuunsus langeb ja viirus pääseb organismis paremini löögile. Külmetushaigused mõjutavad peamiselt nina ja kurku, ning nende kestus on tavaliselt 3-7 päeva, vahel ka kuni 10 päeva. Haigestutakse rohkem talvel ja kevadel, kuid tegelikult on oht selleks olemas aastaringselt. Külmetushaiguste põhjustajateks on üle 200 viiruse, kuid levinumateks põhjustajaks on rinoviirused, adenoviirused ja RS-viirused.

Külmetushaigusel on 4 peamist faasi - peiteperiood, sümptomite avaldumine, taandumine ja paranemine. Kõige esimene faas kestab tavaliselt kuni 3 päeva, vahel harva ka vaid 12 tundi. See on periood viirusega kokku puutumise ja esimeste sümptomite avaldumise vahel. Just siinkohal olekski hea appi võtta mõni mõjus looduslik abivahend.

Artikli vahebanner_Pelafen

Pelargoonijuur - tubli ravimtaim külmetuse korral 

Peamiselt teatakse Eestis pelargoone kui ilutaimi, kuid tegelikkuses on tõmmu pelargoonijuur tuntud ka ravimtaimena. Põhjuseks, miks me oma laiuskraadil sellest ravimtaimest vähe teame, on see, et see taim vajab kasvamiseks soojemat kliimat kui Euroopas – tõmmu pelargoonijuur on pärit lausa Lõuna-Aafrikast.

Kliinilistes uuringutes on leitud pelargoonijuure ekstraktil mitmeid tõhusaid omadusi.

  1. Viiruste ja bakterite vastane toime. Pelargoonijuur omab antiviraalset ja antibakteriaalset toimet, aidates kehal võidelda hingamisteede nakkustega, mille sümptomiteks on enamasti nohu, köha või kurguvalu.
  2. Immuunsüsteemi toetamine. Pelargoonijuur stimuleerib organismi loomulikku kaitsevõimet, suurendades immuunsüsteemi aktiivsust.
  3. Röga vedeldav toime. Pelargoonijuur aitab vähendada lima ja kergendada selle väljutamist.
  4. Põletikuvastane toime. Leevendab kurguvalu, bronhiiti ja ninakõrvalkoobaste põletikku, vähendades põletikku ja turset.
  5. Kiirendab paranemist. Uuringute järgi võib pelargoonijuur lühendada viirushaiguse kestust ja vähendada selle raskust.
  6. Looduslik ja hästi talutav ravimtaim. Sobib nii täiskasvanutele kui lastele, põhjustab harva kõrvaltoimeid ning on ohutu ka pikaajalisel kasutamisel.

Kuidas pelargoonijuurt võtta? 

Eesti apteekides on saadaval pelargoonijuure ekstraktist tehtud siirup ja suukaudsed tilgad. Pelargoonijuurt sisaldav Pelafen (pelargoonijuure kuivekstrakt/tinktuur) aitab ravida külmetushaiguste ja ülemiste hingamisteede viirushaiguste sümptomeid täiskasvanutel, noorukitel ja lastel alates 6. eluaastast.

NB! Artiklis olid mainitud ravimid. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.

Uudised:

  • Köha piinab? Köha ravi sõltub köha põhjustest ja iseloomust!

    Loe lähemalt

  • Sporditraumad - kuidas neid ennetada ja millised valuvaigistid aitavad?

    Loe lähemalt

  • Tavaline külmetushaigus või hoopis gripp? Mis neil vahet on ja kuidas toime tulla? 

    Loe lähemalt

  • Brontex - vabastab köhast terve pere!

    Loe lähemalt

  • Miks tekib köha ja kuidas köhast lahti saada?

    Loe lähemalt

Kõik postitused