Vaatamata oma halvale kuvandile, on sääsed väga omapärased ja olulised eluvõrgustiku osad. Sääsevastsed söövad pisikesi baktereid ja vetikaid, neid vastseid aga suuremad putukad, kellest lõpuks toituvad linnud.
Kõik veesilmad, kus vesi püsib vähemalt kaks nädalat on sobilikud kohad, kus sääsed saavad paljuneda. Selle alla kuuluvad isegi koduaedade väikesed veesilmad, rääkimata tiikidest
…Vesivillid tekivad jalgadele peamiselt liiga kitsaste või liiga loksuvate jalanõude kandmisel, vahel ka täiesti uute jalanõude tõttu, mis ei ole veel täielikult jala kuju võtnud. Suurem tõenäosus villide tekkeks on kunstmaterjalist jalanõusid kandes, kuna need soodustavad jala higistamist. Ville on võimalik nii ennetada kui ka edukalt ravida mitmete spetsiaalselt
…Kes meist siis puhkust ei ootaks!? Puhkus kodumaal või hoopiski reisile – korralikult varustatud reisiapteek on mõlemal juhul vajalik. Oleks eriti kurb, kui puhkust jäävad varjutama tervisehädad, mis olnuks välditavad või vähemalt leevendatavad. Apotheka apteeker Karina Udaltsova tuletab meelde, mis on reisiapteegi kokkupanekul oluline.
Vesised ja sügelevad silmad ja tilkuv nina ei mõju just kuigi atraktiivselt, rääkimata mõjust enesetundele, kuid need on rohkem levinud kui arvata võiks. Allergiline riniit ja allergiline konjuktiviit on sageli esinevad terviseprobleemid, mis võivad mõjutada isegi kuni 20-50% kogu elanikkonnast.1 Vaatame lähemalt, mis võiks nende seisundite puhul abiks olla.
Me võtame jalgadel liikumist nii iseenesestmõistetava ja loomuliku tegevusena, et alles siis, kui miski seda tõsiselt pärssima hakkab, mõistame selle tõelist olulisust.
Põhjuseid, miks liikumine võib olla valus või raskendatud, on mitmeid. Üheks selliseks on krooniline venoosne
…Suvel on ravimitele peamiseks ohuks liigne soojus ja päikesekiirgus. Nende toimel võivad ravimi molekulis tekkida muutused, mille tulemusena võib väheneda selle stabiilsus ja seega ka efektiivsus. Apotheka apteeker Krista Kurvet tuletab meelde, kuidas suvel ravimeid õigesti säilitada
Päikesekaitsevahendite hulk apteegis võib võtta silme eest kirjuks: kreemid, õlid, päikesekaitsepulgad, ihupiimad ning erinevad spreid ja aerosoolid. Apteeker Janika Tähnas selgitab, mille poolest päikesekaitsetooted teineteisest erinevad ning kuidas leida endale sobivaimad.
Igaühel on jaanipäevaks oma plaan: kallima leidmiseks korjata seitset sorti lilli ja ronida üle seitsme aia, hüpata üle lõkke, otsida helendavaid jaaniusse või veeta sõprade ja naabrite seltsis niisama lõbusalt aega. Et valguse- ja suvepüha saaks tähistatud väärikalt, aga eelkõige oma tervist säästvalt, annab nõu Apotheka proviisor Janika Tähnas.
Kevad-suvisel perioodil muutub ka Eesti laiuskraadidel päikesekiirgus intensiivsemaks ja oma igapäevasesse ilurutiini tuleks kindlasti lisada päikesekaitsetoode.
Apotheka alustas koostööd Circle K-ga ja nüüdsest saab 40st Circle K täisteenindusjaamast osta hädavajalikke tervisekaupu, näiteks vitamiine, toidulisandeid, esmaabitooteid ja rasedusteste.
Nüüd, mil liikvel on erinevaid ülemiste hingamisteede viiruseid gripist koroonani, aga ka erinevad kõhuviirused, pole arvatavasti inimest, kes ei muretseks võimaliku haigestumise pärast. Apotheka apteeker Jaanika Treimann annab nõu, kuidas nakkushaiguseid eemal hoida.
Kui tõhus on viiruste ennetamisel näol kaitsemaski kandmine ja kuidas seda kasutama peaks, räägib Apotheka proviisor Merle Niglas.
Suvine jume on imeilus! Kuidas panna näonahk aga püsivalt särama ja oma nahka päikese eest kaitsta? Kosmeetik Eva Miller jagab oma nõuandeid.
„Oh reisiaeg, oh reisiaeg, millal Sina tuled? Mul on valmis juba...“ Õige vastus on üks korralik reisiapteek! Mida võiks tänapäeval sisaldada üks õige reisiapteek, mis sobiks täpselt sellele reisile, kuhu on minek? Nõu annab Apotheka proviisor Anne-Mai Rogenbaum.