• Puukentsefaliiti saab ennetada vaktsineerimisega. Millal teha puugivaktsiini?

    Sel kevadel saab taas apteekides vaktsineerida puukentsefaliidi vastu. "Vaktsineerimine on mõistlik, sest tegemist on haigusega, mille vastu ravi puudub, küll aga saab seda vaktsineerimisega ennetada" tuletab meelde Eesti Proviisorapteekide Liidu juhatuse liige Ly Rootslane.

    Loe edasi...

    Artikli bänner
  • Suvine nahahooldus puust ja punaseks. Kuidas kaitsta nahka?

    Oled oodanud pikalt seda hetke, et end paksudest vammustest välja kaevata, kuid oh häda – peegelpildilt vaatab vastu kahvatu, pisut sinaka supikananaha karva tegelane. On aeg koorida selle alt välja rõõmus ja roosakas jume! Valmistu suveks ja loe kosmeetiku soovitusi.

    Loe edasi...

    Artikli bänner
  • Taimsest rahustist melatoniinini: mida saab kasutada unetuse vastu?

    Unehäiretega patsiente – naisi ja mehi, noori ja eakaid – kohtab apteegis äärmiselt sageli. Enamasti kaasneb unetus või unehäire mõne tervisehädaga või on inimene selle oma elustiiliga ise tekitanud. Apotheka apteeker Annika Toobal räägib unehäiretest ning annab ülevaate, milliseid preparaate võib kasutada unetuse raviks.

    Loe edasi...

    Artikli bänner
  • Avène - õrna ja tundliku naha parim sõber

    Nahaprobleemidega inimestel on sageli raske leida endale sobivaid nahahooldustooteid. Erinevad nahakuivuse vormid, akne, nahapunetus ja ülitundlikkus vajavad spetsiaalset lähenemist, et nahahooldus ei saaks veel üheks lisaärritajaks. Üheks efektiivselt rahustavaks ja ärritust vähendavaks toimeaineks on termaalvesi, mida on kasutatud juba ammustest aegadest ekseemi, atoopilise dermatiidi, psoriaasi…

    Loe edasi...

    Artikli bänner
  • Kas ilu on võimalik juua? Loe, kuidas ilueliksiirid toetavad su ilu ja tervist

    Naised on üritanud juba tuhandeid aastaid ilu saladuste jälile saada. Kuigi erinevad iluprotseduurid ja hooldused muutuvad järjest efektiivsemaks ja kättesaadavamaks, ei tohiks unustada, kui olulist rolli mängib just igapäevane hooldus ehk see, millele saab keskenduda nüüd, kohe ja kerge vaevaga. Selline roll on igapäevaselt tarvitatavatel tõhusatel iluvitamiinidel. Kuid milline ilusaladus neis

    Loe edasi...

    Artikli bänner
  • Kuidas päike nahka kahjustab ja päikesekreem seda säästab. Seletab dermatoloog.

    Meie laiuskraadil elades on kliima suure osa aastast külm ja pime. Seega on mõistetav, miks pärast pikka talve on igatsus päikese järgi suur ning esimeste päikeseliste ilmadega tekib kiusatus veeta aega välitingimustes loomuliku valguse käes, päevitada ja saada nahale päevitunud jume. Samas on aga oluline teada, et melaniini sünteesi intensiivistumine nahas ehk päevitunud jume tekib alati vastusek…

    Loe edasi...

    Artikli bänner
  • Mul on kõrge kolesterool - ja siis? Apteeker annab nõu.

    Miks on kolesterool oluline ja miks tuleks selle taset aeg-ajalt mõõta? Kas rasvane seapraad tõstab kolesterooli taset? Aga rasvarikas kala? Miks tõuseb kolesteroolitase, mida see meiega teeb ja kuidas me saame enda tervist hoida, selgitab Apotheka apteeker Anu Randmaa.

    Loe edasi...

    Artikli bänner
  • Õpime hästi magama! Nipid unetuse ja unehäirete ennetamiseks.

    Uni, miks sa ei tule? 1, 2, 3... 768. Lambad on korduvalt üle loetud, külge kümneid kordi vahetatud, kuid uni ei tule ikka. Küll aga kipub keskpäeval silm vägisi looja ning keha vallutab väsimus. Mis toimub unega? Vastab psühholoog ja unenõustaja Kene Vernik.

    Loe edasi...

    Artikli bänner
  • Millised iluvitamiinid tõesti toimivad ja kuidas neid õigesti võtta?

    Viimasel ajal kuuleb üha enam, et  veatust nahast, voogavatest kiharatest ja tugevatest küüntest unistades ei piisa pelgalt  kreemidest ega juuksehooldustoodetest, vaid välimust tuleb turgutada seespoolt. Selle lähenemise taga peidab end tõusev trend – nutrikosmeetika. Meie eksperdid annavad nõu, kuidas säilitada juuste, küünte ja naha tervist.

    Loe edasi...

    Artikli bänner
  • Vastulöök põletavale probleemile

    Paljud naised ei pööra oma kuseteede tervisele tähelepanu enne, kui ebameeldivad ja valutekitavad sümptomid ilmnevad. Levinumateks kuseteede haigusteks on põiepõletik, urotrakti infektsioon (UI) ja neerukivid, mis kõik tekitavad ebamugavaid sümptomeid, millele tuleks esimesel võimalusel reageerida. Kuid lisaks ravimisele tasuks mõelda ka ennetamisele.

    Loe edasi...

    Artikli bänner
  • Tervise taastamine peale viirusinfektsiooni. Kuidas kiirendada haigusejärgset taastumisprotsessi?

    Haigusest taastumine on üks organismi keerulisemaid protsesse. Keegi ei taha olla pikalt haige ja tunda ennast peale paranemist endiselt kehvasti. Paraku on mõnikord haigusest raske taastuda ja taastumisprotsess võib olla häirivalt kurnav. Toidulisandid on üheks organismi toetamise võimaluseks ja head abivahendid taastumise kiirendamiseks. Need aitavad tugevdada immuunsüsteemi, kiirendada haava

    Loe edasi...

    Artikli bänner
  • Kuidas koroona-aastad mõjutasid meie vaimset tervist? Loe, kuidas aidata ennast ja teisi

    Kliiniline psühholoog Karmen Vool selgitab, kuidas on mõjutanud koroonapandeemia inimeste vaimset tervist ja millised on ohumärgid, millele peaks kindlasti tähelepanu pöörama. Tähelepanuta jäänud vaimse tervise probleemid kipuvad süvenema. Loe, kuidas ennast ja teisi aidata.

    Loe edasi...

    Artikli bänner
  • Miks just B-grupi vitamiinid on olulised ajule ja närvisüsteemile?

    Meeleolu langus, kehakaalu tõus, madal energiatase või seedehäired? Põhjuseks võib olla B-grupi vitamiinide puudus.

    Apotheka proviisor Anne-Mai Rogenbaum selgitab, millised B-grupi vitamiinid on kõige olulisemad, millist organismi osa mõjutavad ja millised on B-grupi vitamiinide parimad allikad.

    Loe edasi...

    Artikli bänner
  • Miks tekib aneemia? Räägime põhjusest, ravist ja eelkõige ennetamisest

    Aneemia on maailmas kõige levinum verehaigus, mis mõjutab inimese enesetunnet ja heaolu väga olulisel määral. Väsimus ja jõuetus, kahvatu jume ja seedehäired on vaid mõned sümptomitest. Aneemial on palju erinevaid põhjuseid.

    Apotheka apteeker Karina Udaltsova selgitab, mis on aneemia ja millised on a

    Loe edasi...

    Artikli bänner
  • Organismi jaoks olulised vitamiinid: mis need on, kuidas neid võtta ja mida teha, kui tabletti on raske neelata?

    Vitamiinid ja mineraalained mängivad meie tervise heaolus suurt rolli. Mida teha, kui lisaks mitmekülgsele toitumisele on vaja tarvitada ka mõnda vitamiini või mineraalainet, aga suurte tablettide neelamine on liiga raske?

    Apotheka apteeker Karina Udaltsova selgitab, kuidas orienteeruda vitamiinide ja mineraalainete suures valikus ning mis vahe on erinevatel ravimvormid

    Loe edasi...

    Artikli bänner